استاد اوحدی

استاد اوحدی در سال 1320 در شهر مقدس کربلا دیده به جهان گشود و تحصیلات خود را تا مقطع سیکل در این شهر ادامه داد، لیکن دولت عراق به دلیل هویت ایرانی مانع تحصیل وی شد. وی در سال 1349 میلادی در عراق، برای اولین بار با دو قاری مصری «عبدالفتاح شعشاعی» و شیخ «ابوالعینین شعیشع» آشنا شد. عشق به فراگیری قرآن و تصمیم قاطع در قرائت قرآن در وی به وجود آمد و او را بی‌قرار کرد، لذا نزد دو استاد «عبدالوهاب دروی» و شیخ «صلاح‌الدین»، تجوید را آموخت و صوت و لحن را از قاریان مصری فراگرفت و سرانجام هم‌زمان با وفات آیت‌الله سید‌ابوالحسن اصفهانی به همراه خانواده به ایران مراجعت کرد.

وی در جهت ارتقای دانش قرآنی خود، با زحمت فراوان در سال 1354 به مصر و قاهره رفت و به فراگیری نکات و علوم قرآنی نزد اساتیدی همچون استاد محمد ‌خلیل‌الحصری، استاد مصطفی اسماعیل و استاد عبدالعظیم خیاط پرداخت.

وی در مسابقات بین‌المللی متعددی در داخل و خارج کشور شرکت کرد و بارها رتبه اول را کسب کرد، وی حدود چهل سال است که به عنوان قاری رسمی آستان قدس رضوی افتخار قرائت در این آستان را دارد و در خصوص قرائت‌های هفت‌گانه قرآن مطالعه می‌کند.

خانواده وی در جبهه‌های جنگ حضور فعال داشته و یک فرزند شهید و یک فرزند جانباز تقدیم اسلام کرد. وی ضمن شرکت در مسابقات و داوری در سطح بین‌‌المللی به تعلیم مربیان پرداخته و شاگردان متعددی تحویل جامعه داده است و از دیگر فعالیت‌های مهم اوحدی، بازبینی و بازشنوایی آرشیو پنج شبکه صدا و سیما از سال 1371 تا 1385 در شورای عالی قرآن بوده است.

 

/ 1 نظر / 14 بازدید
patogh

همه ما نیاز داریم گاهی از این دنیای پر مشغله فاصله بگیریم،گاهی روح و روان خودمون رو تقویت کنیم و کمی از حرفهای نگفته خود بگیم. انسان به دنبال لحظه های گذرای لذت اقتدار و مالکیت پیش میرود .فکرکردن ومشورت چیزی است که به زندگی معنا می بخشد رابطه ها را به وجود می آورد.حال که در این دنیای مجازی تنهایی حرف اول را میزند.پس چرا از این دنیا بی جان نتوانیم کمال استفاده را ببریم؟ پاتوق من وتو یک میکروبلاگ متمایز اجتماعی‌ست؛ با سرعتی بالا در توسعه! هر کاربر قادر به فرستادن یک پست با طول ۱۰۰۰ کاراکتر و که امکان پیوست تصویر، ویدئو، لینک و فایل در آن فراهم شده است. کاربران قادر به دنبال کردن یکدیگر هستند تا افکار، نظرات و ارسالهای مورد علاقه‌ی خویش را با سایرین به اشتراک بگذارند و یا به فعالیت در گروه‌ها که علاوه بر این میتوان .وبلاگ وسایت خودرا به دوستان جدید خود معرفی کنید دارای تبادل لینک رایگان برای افزایش رتبه سایت ومهمترین آن بازگو کردن نوشته های ناگفته شما. پس هم اکنون جمع دوستان پاتوقی خود بپیوندید