پیکر استادجواد پورحسن استاد قرآن در کاشمر تشییع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، پیکر مرحوم جواد پورحسن استاد و قاری برجسته قرآن‌کریم و استاد ممتاز خوشنویسی کاشمر صبح امروز تشییع شد.

این مراسم باشکوه که با حضور امامان جمعه کاشمر و خلیل‌آباد، فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات کاشمر و  اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد پیکر استاد پورحسن از حسینیه ابوالفضل (ع) کاشمر تا آرامگاه ابدی وی تشییع شد و پس از اقامه نماز بر پیکر این استاد فرزانه قرآن به امامت امام جمعه کاشمر در جوار قبور شهدای مدفون شده در زیارتگاه شهید آیت‌الله سید حسن مدرس به خاک سپرده شد.

مرحوم جواد پورحسن که در سال‌های پایانی عمر خویش از بیماری کلیه رنج می‌برد و در مدت 10 سال در بیمارستان شهید مدرس کاشمر دیالیز می‌شد در سال گذشته در نوبت عمل پیوند قرار گرفت و حدود سه ماه قبل پیوند کلیه او در بیمارستان منتصریه مشهد با موفقیت انجام شد.

وی که در ماه‌های اخیر به علت ناراحتی از ناحیه کلیه در مشهد بستری شده بود در نخستین روز آذر ماه و در سن 49 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

جواد پورحسن در سال 1344 دیده به جهان گشود و از نیروهای بسیجی و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود قریب به سه دهه در حوزه فعالیت‌های قرآنی و عرصه خوشنویسی کاشمر زحمات و تلاش‌های فراوانی کشید.

پورحسن با علاقه و پشتکاری که داشت نخستین حلقه انجمن خوشنویسان کاشمر را تشکیل داد و مدت 10 سال نیز مسئولیت این انجمن را بر عهده گرفت.

این هنرمند فقید بیش از دو دهه در انجمن خوشنویسان کاشمر به صورت مستمر به تدریس این هنر و تربیت فرزندان این دیار در عرصه خوشنویسی پرداخت و در حال حاضر نیز کتابت خط نسخ و ثلث وی نیز چشم‌نواز تکایا و مساجد کاشمر است.

این قاری برجسته کاشمر که در دهه‌های 60 و 70 در مسابقات قرآن استانی و کشوری حضوری فعال داشت و در این راستا نیز حائز رتبه‌های نخست تا سوم نیز شده بود.

 

/ 2 نظر / 26 بازدید
جوک روز

جوک کده دات اي ار ! مرجع جوک و پيامک روز ايرانيان! ثبت نام کنيد جايزه بگيريد!

سميرا

ممنون مطلب جالبي بود ! به منم سر بزن ! با اجازه من لينکت ميکنم